Nu är det bara några veckor kvar av 2020, och planeringen inför nästa år är i full gång.

Fullersta Fastighetsägareförening jobbar på flera webbprojekt – nya medlemsregistret och så klart ett digitalt årsmöte till våren, om inte ett fysiskt möte blir möjligt. Årsmötet är föreningens nästa stora event, och mer information om tider och agenda kommer efter nyår.

Utöver planering av aktiviteter går arbetet med den nya hemsidan framåt, och förhoppningen är att ha den klar till årsskiftet så vi kan visa upp föreningens nya ansikte utåt. Vi har dessutom skapat en egen Facebookgrupp, där vi kan dela information direkt med er medlemmar.

Avslutningsvis vill jag passa på att önska er alla en God Jul och ett Gott Nytt År.

Jag förstår att omständigheterna gör vardagen svårare, men jag hoppas att vi kan se fram emot en lugn och skön ledighet, där vi får ladda batterierna och se fram emot ett spännande 2021 – ett år där vi förhoppningsvis kan räkna med såväl Covid 19-vaccin som ett stort uppsving för sociala sammankomster!

Väl mött i det nya året!

Styrelsen för Fullersta Fastighetsägareförening
/ Ordförande Göran Lande

Ordföranden har ordet

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *